logo yeni

DİŞ HEKİMLERİNİN SEVİYE TESPİT SINAVI SAYISI ARTIRILSIN

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

dis-hekimiYurt dışında Diş Hekimliği Fakültesini bitirenlerin Yurt içinde bu mesleklerini yapmaları için Seviye Tespit Sınavına girme zorunluluğu sebebiyle açılan seviye tespit sınavının sayısının azaltılması Meclis’te gündeme geldi.

İzmir milletvekili Oktay VURAL önergesinde, “tarafıma gelen şikâyetlerde, daha önceden Diş Hekimliği için seviye tespit sınavının yılda iki kere yapılmasına rağmen, bugün için sınav sayısının bire düşürüldüğü iddia edilmektedir.” İfadelerini kullanarak,, aşağıdaki soruların Milli Eğitim Bakanı Nabi AVVCI tarafından yanıtlanmasını istedi:

"1.    Yurt dışına Diş Hekimliğini bitirenlerin, yurt içinde bu görevlerini yerine getirmeleri için gerekli şartlar nelerdir?

2.    Bu durumdaki Diş Hekimlerinin mesleklerini yurt içinde icra edebilmeleri için bir yıl içerisinde kaç tane seviye tespiti sınavı açılmaktadır?

3.    İddia edildiği gibi, bir yıl içerisinde açılan seviye tespit sınavının ikiden bire düşürüldüğü doğru mudur? Doğru ise sebebi nedir?

4.   Seviye tespit sınavının yılda bir kere yapıldığı iddiaları doğru ise, yurt dışında okuyup bir meslek sahibi olan gençlerimizin, bu mesleklerini bir an önce yurt içinde de yapabilmelerini teminen seviye tespit sınavının bir yılda iki kere yapılmasını düşünür müsünüz?"

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.