logo yeni

ÖSYM 2013'TE İPTAL EDİLEN SAĞLIK TEKNİKERİ KADROLARI İÇİN EK YERLEŞTİRME YAPACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss5ÖSYM, KPSS 2013/1 Ek Tercihlerine ilişkin yerleştirme işlemleri için ilana çıktı.

KPSS 2013/1 Tercih Kılavuzundan İdare Mahkemesinin Kararı Sonucu Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Sağlık Teknikeri Kadroları için verilen iptal kararı sonrasında, yeniden aynı kadrolar için tercih işlemleri başlatılıyor.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, “24 Haziran 2013 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda yer alan Tablo-2’de (Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar) yer alan aşağıda belirtilen Sağlık Teknikeri kadrolarına yapılan yerleştirme işlemi Ankara 15. İdare Mahkemesinin aldığı karar ile iptal edilmiştir. Bu sebeple adaylardan tekrar tercih alınmasına karar verilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

ÖSYM duyurusuna göre, bu ek yerleştirmeye sadece 3063 ve 3064 nitelik kodlarındaki eğitim niteliklerini karşılayabilen ve KPSS-2013/1 yerleştirme işlemlerinde tercih yapma hakkı olan adaylar başvurabilecekler.

Tercih işlemlerinde 2013/1 Tercih Kılavuzunda yer alan temel ilke ve kurallar geçerli olacak ve tercih işlemleri; 20 Şubat 2015 tarihinde saat 17:00’de başlayacak ve 2 Mart 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak. Adaylar tercih işlemlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzu

TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.