logo yeni

MERKEZİ YERLEŞTİRMENİN NİSAN AYINA ALINMASI PROTESTO EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise-girme-2Bu yıl KPSS merkezi yerleştirmelerinin ilkinin Nisan ayına alınmış olması Batman'da protesto edildi.

Batman Atatürk parkı önünde bir araya gelen bir grup öğrenci, KPSS yerleştirmelerinin geçmiş yıllardan farlı olarak Nisan ayına alınmış olması sebebiyle mağdur olduklarını belirterek protesto gösterisinde bulundular.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklamada, son sınıf öğrencilerinin Nisan’da yapılacak atamalardan faydalanamayacakları belirtildi. Son 3 yılın KPSS yerleştirme takviminin, Haziran ayında mezun olacak adaylar göz önünde bulundurularak yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bizlerde 2014 KPSS'den aldığımız puanlarla Haziran 2015 atamalarında kendi branşlarımızda atanmayı umuyorduk. Ancak bu sene memur atamalarının hangi geçerli sebeple Nisan ayına alındığını bilmemekteyiz. Bu durum bizler açısından tam anlamıyla bir hak gaspıdır. Son sınıf öğrencileri olarak atamaların mağdur etmeyeceği bir tarihe alınması konusunda yetkililerden yardım bekliyoruz"

Basına yapılan açıklamanın ardından grup herhangi bir olay çıkmadan dağıldı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.