logo yeni

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN SONUÇLANACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen-4Başvuruları kabul edilen 15 bin öğretmen atamasının, yarın itibariyle sonuçlandırılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması şeklinde gerçekleştirilecek atamalarda 15 bin yeni öğretmen öğrencilerine kavuşacak.

Adayların merakla açıklanması beklediği öğretmen atamalarında sonuçların büyük ihtimalle 6 Şubat Cuma günü, yani yarın yapılacağı bildirildi.

15 bin öğretmen atamasında ilk atama şeklinde en fazla kadro; bin 430 ile İngilizce öğretmenliği branşı için tahsis edilirken, sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için bin 40 kadro tahsisi yapıldı.

Ayrıca bu atamalarda ilk defa, 28 Şubat mağduru öğretmen adayları için 40 yaş sınırı kaldırıldığından gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce yaş nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların başvuruları da kabul edilmişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.