logo yeni

KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARDAN İSTİHDAM HAKKI BULUNANLAR İÇİN 2014/1 TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss2Devlet Personel Başkanlığı, koruma ve bakıma muhtaç çocuklardan reşit olanların kamu kurumlarında istihdam edilebilmesi için 2014/1 sayılı Tercih Kılavuzunu yayınladı.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, "2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için Başkanlığımızca yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

2828 sayılı Kanun gereğince devlet kadrolarına yerleştirme hakkı bulunanlar için yayınlanan için tercih kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

Toplam 3168 kadro

Bu yolla atama yapılması planlanan kadro ve pozisyon sayısı 3168 olarak ilan edilirken, bu kadro ve pozisyonlardan 919 kadro ve pozisyona KPSS sonucuna göre yerleştirme yapılacak olup, bu kadro ve pozisyonların öğrenim durumlarına göre dağılımı aşağıdaki şekilde belirlendi:

Ortaöğretim: 700
Önlisans: 125
Lisans: 94

İlköğretim/ortaokul/ilkokul mezunlarının başvurabilecekleri Kura sonucuna göre yerleştirme ile 2249 kadro için yerleştirme yapılacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husular

Başkanlık ayrıca yapılacak yerleştirmede aşağıdki hususlara dikkat edilmesini istedi:

1)Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

2)Tercih işlemleri 10/12/2014 tarihinde başlayacaktır.

3)Yerleştirme işlemine yalnızca Devlet Personel Başkanlığına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olarak bildirimi yapılan kişiler katılabileceklerdir.

4)Tercih işlemleri www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden adaylarca e-Devlet şifreleri girilerek 2828 Sosyal Hizmetler Tercih Sistemi bölümünden yapılacaktır.

5) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

6) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

7) Tercih işlemleri 22 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecektir.

8) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

memurunyeri

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.