logo yeni

YEREL YÖNETİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU İŞSİZ YETİŞTİRİYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel-8Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okullarından her yıl 5650 kişi mezun olmasına karşın, çok az kadro açılmasına bir tepki de Meclis’ten geldi.

Trabzon milletvekili Volkan CANALİOĞLU tarafından hazırlanan önergede, üniversitelerin meslek yüksek okulu bünyelerinde eğitim veren yerel yönetim bölümlerinin kuruluş amacının yerel yönetimlere nitelikli personel yetiştirmek olduğu, bu bölümlerde yerel yönetimler mâliyesi, hukuk, belediye hizmetleri, ekonomi, muhasebe, kent planlama ve imar uygulamaları, Türkiye’nin idari yapısı, kentleşme ve çevre sorunları gibi çok kapsamlı ders programları okutulduğu vurgulandı.

Canalioğlu ayrıca, yapılan araştırmaya göre; Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okullarından her yıl ortalama 5650 kişinin mezun olduğunu ancak her atama döneminde %1 - %2 kadro verildiğini belirterek, aşağıdaki soruların Millli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplanmasını istedi:

"1-Ülke genelinde “Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okulu” adı altında kaç üniversitede eğitim verilmekte ve toplam kaç öğrencimiz eğitim almaktadır?

2-Ülke genelinde toplam kaç “Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okulu" mezunumuz vardır?

3-Son 10 yılın atamalarında toplam kaç “Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okulu” mezunumuzun ataması yapılmıştır?

4-2015 yılı içerisinde toplam kaç “Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okulu”

mezunumuzun atamasını yapmayı planlamaktasınız?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.