logo yeni

KORUMA VE BAKIM ALTINDAKİ ÇOCUKLARDAN REŞİT OLANLARIN YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise-girme7Devlet Personel Başkanlığı, devlet yurtlarında koruma altındaki çocuklardan istihdam hakkına sahip olanların yerleştirmesini yapacağını ilan etti.

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için yerleştirme yapılacak.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 08/12/2014 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı  www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 10-22 Aralık 2014 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabilecekler.

Adaylardan söz konusu yerleştirme işlemleri için özellikle aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri istendi:

1)Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

2)Yerleştirme işlemine yalnızca Devlet Personel Başkanlığına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olarak bildirimi yapılan kişiler katılabileceklerdir.

3)Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

4)Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

5)Tercih işlemleri 22 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecektir.

6)Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir. 

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.