logo yeni

MEB'DEN FEN VE SOSYAL BİLİMLER LİSELERİNE ÖĞRETMEN ATAMASI CEVABI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen12Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, fen ve sosyal bilimler liselerine öğretmen atamada sınav şartının kaldırılacağı iddialarına  cevap verildi.

Bakanlık açıklamasında konuya ilişkin olarak hazırlanan yönetmelik taslağına son şeklin, tüm tarafların görüşlerinin değerlendirilmesiyle verileceğini belirtti.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği taslağının, gerek Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinde yapılan yeni düzenlemelerin, gerekse uygulamadan alınan geri bildirimlerin değerlendirilmesi sonucunda hazırlandığı ve paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığın katılım modülünde yayınlandığı belirtildi.

Bakanlık Taslağın henüz son şekli verilmemiş ve dolayısıyla yürürlüğe konulmamış bir durumda olduğunu belirterek, "Kaldı ki şeffaf bir yönetim anlayışıyla paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığımızın katılım modülünde yayınlanan bununla yetinilmeyip sendikalar dahil ilgili tüm tarafların görüşleri de ayrıca alınan yönetmelik taslağının son şekli, alınan bu görüşler de değerlendirilerek verilecektir.” İfadeleri kullanıldı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.