logo yeni

ŞUBATTA 15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI VAR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmenBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya gelirken, şubat ayında yapılması düşünülen öğretmen atamalarına ilikin bilgi verdi.

Başbakanlık'ta konuşan Davutoğlu, öğretmen adaylarına yönelik olarak, "Birçok öğretmen adayımızı mutlu edecek haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ocak ayında emekli olacak öğretmenlerimizin de durumlarını göz önüne alarak 15 bin yeni kadro ilan edeceğiz. 15 bin yeni öğretmen atamasını ocak ayında yapacağız. Daha sonra ihtiyaca göre tekrar değerlendirme ek şeyler gelecek dönem için yapılacak ama bu aşamada 15 bin yeni atamayı da buradan ilan etmekten memnuniyet duyuyorum. Bir tür Öğretmenler Günü hediyesi olarak bunu sizlere tevdi etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere meslektaşlarım diye hitap eden Davutoğlu, 81 ilden gelen öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlayarak "Meslektaşlarım dedim çünkü ben de sizi, bu kutlu mesleği icra eden değerli öğretmenlerimizi tek tek ve bir bütün olarak, meslektaşlarım olarak görüyorum. Bütün hayat planlamasını öğrencilerle beraber geçirme ve onların geleceğini planlamayı ve onlarla birlikte hayat planlamayı adamış birisi olarak şimdi dahi ne zaman öğrencilerimi görsem büyük bir heyecan, büyük bir şevk, büyük bir aşk duyarım" diye konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.