logo yeni

2015 YILINDA NE KADAR ZİRAAT MÜHENDİSİ ALINACAĞI SORULDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ziraat-muhendisiKamu kurum ve kuruluşlarına 2015 yılında alınacağı duyurulan 74 bin memurun ne kadarının ziraat mühendisleri için ayrıldığı ve alımların ne zaman yapılacağı Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na soruldu.

Konuyu soru önergesi vermek suretiyle gündeme taşıyan Milletvekili Celal ADAN, atama bekleyen Ziraat Mühendisleriyle ilgili olarak Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun aşağıdaki sorulara cevap vermesini istedi.

1. 2015 yılında kamuya 74 bin memur alacağını duyuran hükümet bunun ne kadarını ziraat mühendislerine tahsis etmiştir ve alımlar hangi tarihte yapılacaktır?

2. Atanıp memur olanlara tekrar tercih hakkı verilerek, atama bekleyenlerin önü tıkanacak mıdır ve bu durum sanki yeni memur alınıyormuş gibi kamuoyuna lanse edilecek midir?

3. Ziraat mühendislerinin 13 farklı bölümden oluştuğu bakanlığın bilgisinde midir? Bu bölümlere eşit ve adil dağılım ile alım yapılacak mıdır?

4. Hayvan yetiştiriciliği, besicilik bitmeden, ithale mahkûm olmadan, ziraat mühendisleri için planlanan alım sayısı ne kadardır?

5. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının açıkladığı 20.265 boş kadrosuna, ziraat mühendisleri için ayrılan pay ne kadardır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.