logo yeni

TARIM KREDİNİN ZİRAAT MÜHENDİSİ SINAVINA 30 KAT BAŞVURU OLDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise-girme6Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü, 16 Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde istihdam edilmek üzere toplam 140 ziraat mühendisi alımı için Ekim ayı içinde sınav duyurusunda bulunmuştu.

Cuma günü başvuru süresi dolan ziraat mühendisi alım ilanına ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Namık BOSTANCI, 140 ziraat mühendisi alımı için açılan sınava 4 bin 571 kişinin başvurduğunu bildirdi.

Bostancı, kamu ve özel sektörde çalışan ziraat mühendislerinin de sınava müracaat etmesinin ve  açılan sınava 4 bin 571 kişinin başvurmasının Tarım Kredi'nin kamuoyu nezdinde güvenilir bir marka durumuna gelmesinin en önemli göstergesi olduğunu belirterek, “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 1 milyon 100 bin ortağına ve Türk çiftçisine hizmet götürüyor. Son yıllarda devletten tek kuruş almadan 400 milyon lira bedelli yatırımlar yaptık. Bu yatırımlarımızla kırsal kesimin refah düzeyinin artmasına katkı sağlarken yeni istihdam alanları yarattık. Bu kapsamda 2006'dan itibaren bini iştiraklerimizde olmak üzere, bin 600'ü ziraat mühendisi, bin 183'ü yüksekokul mezunu, 942'si de hizmet alım yöntemiyle toplam 4 bin 725 yeni personel istihdam ettik."  ifadelerini kullandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.