logo yeni

KAYMAKAM ADAYLIĞINA GİRİŞTE KPSS ŞARTI KALDIRILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personelİlk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişiklikle, kaymakam adaylarının işe girişlerinde aranan KPSS şartı kaldırıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararıyla “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik”de yapılan değişiklikle, bu Yönetmeliğin “kaymakam adayları” hakkında uygulanmamasını sağladı.

Yönetmeliğin “İstisnalar” başlıklı maddesinde yer alan unvan ve görevler arasına kaymakam adaylarını da dahil eden bu düzenlemeye göre, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak Kaymakam Adayı giriş sınavlarına alınacaklarda KPSS’ye girmiş ve belli bir puanı almış olmak şarı aranmayacak.

Bugün yürürlüğe giren değişiklik

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACKALARİ ÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 ‒ 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3 üncü maddesine “Askeri Adalet Teftiş Kurulları” ibaresinden sonra gelmek üzere “, kaymakam adayları” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2 ‒ Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 ‒ Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.