logo yeni

EYLÜL AYINDAKİ ZABIT KATİPLİĞİ SINAVI İDDİALARI BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

bilgisayar-isletmeniEylül ayı içinde yapılan zabıt katipliği sınavı ile ilgili iddialar Bolu milletvekili Tanju ÖZCAN tarafından TBMM’de dile getirildi.

Özcan, 13 Eylül 2014 tarihinde İstanbul Anadolu Adliyesi’nde 140 zabit kâtipliği alımı için klavye sonuçlarına göre 20-21-22-23' Eylül 2014 tarihlerinde yapılan mülakat sınavına ilişkin hakkaniyet ve objektifliğe gölge düştüğü yönünde kamuoyunda hâkim bir kanı oluştuğu iddiasını içeren önergesinde, Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ’dan aşağıdaki soruları da yanıtlamasını istedi:

"Soru 1- 13 Eylül’de yapılan zabıt kâtipliği klavye sınavında asgari yazılması gereken 104 kelimenin altında kelime yazan adaylar arasından 20 Eylül’de başlayan mülakat sınavına kaç aday çağırılmıştır? Çağırılan adaylar arasından kaç kişi mülakat sınavını kazanıp zabit kâtibi olmaya hak kazanmıştır?

Soru 2- Zabit kâtipliğine hak kazanan bazı adayların mülakat sınavına dahi gelmeden bu unvanı almaya hak kazandığına dair çok ciddi iddialar ve itirazlara karşı konu hakkında Bakanlığınız bünyesinde bir soruşturma yapılmış mıdır?

Soru 3- Mülakat sınavı sırasındaki kamera kayıtlarının incelenip mülakata gelmeden zabit kâtibi olmaya hak kazandığı iddia edilen şahısların tespiti için bir talimatınız olacak mıdır?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.