logo yeni

2014 KPSS ORTAÖĞRETİM / ÖNLİSANS CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpssÖSYM Başkanlığı yaptığı açıklama ile 27-28 Eylül tarihlerinde yapılan KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavlarına giren adayların cevap kağıtlarının görüntülerinin, adayların kendi cevap kağıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla erişime açıldığını bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

ÖSYM yaptığı yönetmelik değişikliği sonrasında bir süredir soruların sadece bir kısmını erişime açıyordu. ÖSYM açıklamasına göre, adaylar, sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara (yayımlanan yüzde 10) http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ile erişebilecek. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.

Uygulama sadece adayı bilgilendirme amacı taşırken, görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.