logo yeni

AMELİYAT HİZMETLERİ TEKNİKERLERİNİN İŞ SORUNU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ameliyatÜniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren “ameliyathane hizmetleri teknikerliği” bölümlerinden mezun olanların, kamuda ve özel sektörde iş bulamamaları nedeniyle yaşadıkları mağduriyet soru önergesine konu edildi.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Volkan CANALİOĞLU, verdiği soru önergesinde; üniversitelerin ön lisans programlarından her yıl mezun veren “ameliyathane hizmetleri teknikerliği” bölümü mezunlarının Sağlık Bakanlığında ve özel sağlık kuruluşlarında iş bulamadıklarını belirterek, Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1-Ülke genelinde toplam ne kadar “ameliyathane hizmetleri teknikerliği” bölümü mezunu gencimiz bulunmaktadır?

2-Kamu hastanelerinde “ameliyathane hizmetleri teknikeri” açığı var mıdır?

3-Var ise; bu açık toplam ne kadardır?

4-Üniversitelerin “Ameliyathane Hizmetleri Teknikerliği” bölümünden mezun olmuş gençlerimizin Kamu hastanelerinde atamalarının yapılmamasının gerekçeleri nelerdir?

5-Yakın gelecekte; “ameliyathane hizmetleri teknikerliği” bölümü mezunlarının, Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili pozisyonlara atanmaları hususunda bir çalışmanız var mıdır?

6-Kamu ve Özel hastanelerin ilgili departmanlarında “ameliyathane hizmetleri teknikerliği” bölümü mezunlarının çalıştırılması zorunluluğunun getirilmesi hususunda bir çalışmanız var mıdır?     

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.