logo yeni

VETERİNERLİK FAKÜLTESİ MEZUNLARININ İSTİHDAM SORUNLARI GÜNDEME GELDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

veteriner-hekimVeterinerlik Fakültesi (VF) mezunlarının istihdam sorunlarının çözümüne yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hangi çalışmaların yürütüldüğü, soru önergesi yoluyla Bakan Faruk ÇELİK’e soruldu.

Veterinerlik Fakültesi (VF) mezunlarının istihdam sorunlarının çözümüne yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hangi çalışmaların yürütüldüğü, soru önergesi yoluyla Bakan Faruk ÇELİK’e soruldu.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Alim IŞIK, verdiği soru önergesinde, kamu kurumlarına personel alımında Veterinerlik Fakültesi (VF) mezunları için yeterli kontenjanların ayrılmadığını da ileri sürerek, işsiz Veterinerlerin istihdam sorunlarının çözümüne yönelik olarak Bakan Faruk ÇELİK’e şu soruları sordu:

1.Halen ülkemizde VF mezunu olup da herhangi bir iş sahibi olmayan vatandaşlarımızın sayıları ne kadardır?

2.Ülkemizde işsiz VF mezunlarının sayılarının giderek arttığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun sebepleri nelerdir? Bu konuda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır?

3.2010-2014 döneminde kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılan personel içerisinde VF mezunlarının toplam sayıları ve atama yıllarına göre dağılımları nasıl olmuştur?

4.Anılan dönemde VF mezunları için yeterli sayıda kontenjan ayrılmadığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun gerekçeleri nelerdir?

5.Bakanlığınızca KPSS-2014 sonuçlarına göre yapılacak personel alımlarında VF mezunları için hangi dönemlerde toplam kaç kontenjan ayrılması düşünülmektedir?

6.Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ve 2014-2015 yılları atama programı nasıldır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.