logo yeni

ATAMA BEKLEYEN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMEN ADAYI 24 BİNİ AŞTI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen2Uzun zamandır unutulmuş olan Türk Dili ve Edebiyatı mezunu öğretmen adaylarının sıkıntıları TBMM’de gündeme geldi.

Ankara milletvekili Gülsün BİLGEHAN önergesinde, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu öğretmenlerin, ataması yapılmayan öğretmen adayları içinde en büyük orana sahip olduğunu ve Türk Dili ve Edebiyatının, en çok mezun veren bölümler arasında olduğunu belirtti.

Bilgehan buna karşın, öğretmen adaylarının beklentilerinin, Eylül 2014 atamasında karşılanmadığını, Ekim 2014 itibariyle atanamayan 22 bin 640 öğretmene, 2013 mezunları da eklendiğinde, atama için bekleyen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmen adayı sayısının 24 bini aştığını ve yeni atamalarla bu alandaki öğretmen açığının beşte birinin bile karşılanmadığını vurgulayarak, Milli Eğitim Bakanı Bakan Nabi AVCI’nın yanıtlaması istemiyle aşağıdaki sorulara önergesinde yer verdi:

1-5 bin 100 öğretmen açığı bulunan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğine 1115 öğretmenin atanması yeterli midir?

2-Eylül 2014 atamaları sonucunda ülke genelinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmen açığı kapanmış mıdır? Kapanmamışsa yeniden bir atama yapılacak mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.