logo yeni

E-YDS İÇİN DENEME SINAVI HAZIRLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

yabanci-dilÖlçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) elektronik ortamda yapılacak olan yabancı dil sınavına girecek olan adaylara kolaylık sağlamak için deneme sınavı hazırladı.

Başkanlığın internet sayfasından konuyla ilgili olarak yapılan duyuruda, bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavlarının (e-YDS) ilk uygulamasının 20 Eylül 2014 tarihinde yapıldığı hatırlatılarak,  e-YDS’nin 2014 yılı için diğer uygulamalarının ise 19 Ekim 2014, 15 Kasım 2014 ve 20 Aralık 2014 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

ÖSYM, e-YDS’nin elektronik ortamda yapılacak olmasından dolayı, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlandığını ve bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmalarının faydalı olacağını belirtti.

Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına buradan ulaşabilirler.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.