logo yeni

ATANAMAYAN SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLERİ NE OLACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen7Ataması yapılmamış öğretmen sayısı bakımından ilk sıralarda yer alan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin beklentilerinin Eylül 2014 atamalarında da karşılanmadığından hareketle, bu branşta atanamamış öğretmenlerin sorununun nasıl çözüleceği Milli Eğitim Bakanına soruldu.

Konuyu Meclise taşıyan Milletvekili Mehmet Volkan CANALİOĞLU, verdiği soru önergesinde; Atanamayan 18.080 ve 2013 mezunlarıyla beraber sayıları 23 bini aşmış olan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinden 2011 yılında 245, Eylül 2014 yılında ise 727 kişinin atamasının yapıldığını belirterek, ataması yapılmayan Sosyal Bilgiler öğretmenlerle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya şu soruları sordu:

1- 23 Bin mezunu bulunan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin; 2011 yılında 245 kişi ve 2014 yılında 727 kişi olan atama sayılarını yeterli buluyor musunuz?

2- Bakanlık olarak; Eylül 2014 atamaları sonucunda Ülke genelinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni açığı kapanmış mıdır, hala Sosyal Bilgiler Öğretmeni açığı var ise tekrardan bir atama yapmayı düşünüyor musunuz ?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.