logo yeni

14 ÜNCÜ DÖNEM POMEM ALIMLARI İPTAL EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

pomemEmniyet Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklama ile Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 14'üncü dönem eğitimlerine alınması planlanan 3250 adaya ilişkin duyuruyu iptal ettiğini bildirdi.

Emniyet 30 Eylül 2014 tarihinde yaptığı duyuru ile 14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine (3.120) Erkek, (130) Bayan toplam (3.250) adayın asıl olarak alınacağını, bu miktarların %30’u olan  (936) Erkek, (39) Bayan toplam (975) adayın ise yedek olarak belirleneceğini ilan etmişti.

Önceki duyuruda, 14'üncü dönem polis meslek eğitimlerine, 2013 ve 2014 yılları Kamu Personel Seçme Sınavı P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların başvurabilecekleri ilan edilmişti.

Emniyetin web sitesinde yayınlanan duyuruda konuyla ilgili olarak, "14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimine öğrenci alımına ilişkin tüm iş ve işlemler ile yapılan duyuru iptal edilmiştir. 14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimi için yeni bir planlama yapılması durumunda ilanen duyurulacaktır." ifadelerine yer verildi.

 Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.