logo yeni

SAÇLARINI SARIYA BOYATTIĞI İÇİN KPSS'YE GİREMEYEN ADAYIN SORUŞTURMASI SONUÇLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

KPSS2Saçlarını sarıya boyattığı için kimliğindeki fotoğrafa benzemediği iddiasıyla KPSS girişinde gözaltına alınan ve bu sebeple sınava giremeyen Pelin Derya Çetinkaya hakkındaki karar belli oldu.

Pelin Derya Çetinkaya, 5 Temmuz’da gerçekleştirilen KPSS’de, daha önce girdiği sisteme kaydedilen haline benzemeyince, sınav sonunda gözaltına alınmıştı. Çetinkaya bu yüzden öğleden sonra öğretmen adayları için düzenlenen KPSS ikinci oturuma girememişti.

Resmi belgede sahtecilik iddiasıyla gözaltına alınması sonrasında, serbest bırakılan Pelin Derya Çetinkaya, avukatı aracılığıyla da sınav görevlileri ve polisler hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Pelin Derya Çetinkaya hakkında resmi belgede sahtecilik yaptığı iddiasıyla başlatılan soruşturma, Çetinkaya'nın kimlik ve belgelerinin sahte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verilmesi ile sonuçlandı.

Olayla ilgili olarak Kriminal Polis Laboratuarı tarafından düzenlenen raporda, 'Şüpheliye ait kimlikte basılı bulunan soğuk mühür izinin belgedeki devamına ve izdüşümüne uygunluk sağladığının görüldüğünün, belgedeki fotoğraf değişikliği yapıldığını gösterir nitelikte bulguya rastlanılmadığı' ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, Pelin Derya Çetinkaya’yı sınavda gözaltına alan görevlilerin soruşturması devam ediyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.