logo yeni

KPSS'DE SINIFLARDA HARİTA OLMAYACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

sinifMilli Eğitim Bakanlığı 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine, ÖSYM sınavlarında kullanılan sınıf duvarlarıyla ilgili yazı gönderdi.

Müsteşar yardımcısının imzasıyla gönderilen yazıda, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından sınav hizmetleri için kullanılan sınıfların duvarlarında bilgi içerikli araç ve gereçlerin bulunmaması gerektiği belirtildi.

Yazıda, sınav yapmaya uygun yurt genelindeki mekanların ÖSYM tarafından kullanıldığı hatırlatılarak, 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak KPSS Ortaöğretim/ Önlisans sınavı için de, sınavın hak ve adalet ölçülerine uygun bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, sınav salonlarındaki duvarlarda yer alan Türkiye Haritası gibi bilgi sağlayan araçlara yer verilmemesi istendi.

Bakanlık yazısı ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ÖSYM tarafından sınav salonu olarak kullanılacak olan sınıflardaki bilgi içerikli harita ya da diğer görsel araçların sınav gününe mahsusu olarak kaldırılması amaçlanıyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.