logo yeni

SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMÜ MEZUNLARININ İŞ SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise-girme8Üniversitelerin sosyal hizmetler ön lisans bölümlerinden mezun olanların iş bulma konusunda yaşadıkları sıkıntılardan hareketle Meclis Başkanlığına soru önergesi verildi.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Ruhsar DEMİREL, verdiği soru önergesinde Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

1- Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen çalışanlardan sosyal hizmetler bölümü ön lisans mezunu var mıdır? Varsa kurum ve kuruluşlara ve illere göre dağılımı nedir?

2- Bakanlık tarafından sosyal hizmetler bölümü ön lisans mezunlarına ayrılan mevcut kadro sayısı ve illere göre dağılımı nedir?

3- Bu kadroların kaçı doludur? Boş olan kadroların nasıl doldurulması planlanmaktadır?

4- Bakanlık denetiminde özel kuruluşlarda istihdam edilen sosyal hizmetler bölümü ön lisans mezunlarının sayısının illere göre dağılımı nedir?

5- Sosyal hizmetler bölümü ön lisans mezunlarının Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlar ile özel sektörde istihdamının artırılması konusunda yapılan çalışmalar var mıdır? Varsa nelerdir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.