logo yeni

ÖĞRETMENLİĞE BAŞVURAN ADAYLAR SORUN YAŞIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

zabit-katibiMili Eğitim Bakanlığının, 40 bin öğretmen adayının elektronik ortamda başvuru yapabilmesi için hazırladığı başvuru sayfasında sorunlar yaşanıyor.

Bilindiği üzere, torba kanunun yasalaşması sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmenin atamasını hızlıca gerçekleştirebilmek için bir takvim düzenlemişti. Buna göre 18 Eylül tarihine kadar tüm öğretmen adaylarının elektronik ortamdaki tercihlerini sisteme kaydetmeleri gerekiyor.

Ancak adayların bu yeni sistemde bazı teknik aksaklıklarla karşılaştığı söyleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden e-devlet şifresi ile ya da sistem üzerinden normal giriş ile yapılan tercihler sırasında adayların karşılaştıkları bazı sıkıntılar sosyal medyada şöyle konu oluyor:

-Onay koduna ulaşamama,

-Kaydetip çıkma sorunu

-Farklı internet tarayıcı modellerinden dolayı karşılaşılan sorunlar,

Tercih yapacak adayların internet explorer ile başvuru yapmaları tavsiye edilirken, atama başvuruları 18 Eylül tarihi itibariyle sona erecek ve Milli Eğitim Bakanlığı 19 Eylül Cuma günü sonuçları açıklayacak.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.