logo yeni

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ İKİNCİ DÖNEM ATAMA TARİHİ BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel5Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, şehit yakını ve gaziler için ikinci dönem atamanın tarihi ile ilgili bilgi verdi.

Şehit yakını ve gazilerin ilk grup ataması yakın zamanda yapılmış ve bu atamada yaklaşık 3527 kişinin kura ile ataması gerçekleştirilmişti.

 Bu ilk atamada, Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, istihdam hakkı sahiplerinin ilk il tercihlerinin dikkate alınmış, atanan 3527  kişiden 1905 kişi memur, 1499 kişi  hizmetli ve  123 kişi de işçi olarak  kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmişti. İlk atamada atananların 2335 ‘i erkek, 1192 ‘si ise kadın personelden oluşuyordu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, şehit ve gazi yakınları için ikinci dönem atamanın Kurban Bayramı'ndan birkaç gün önce yapılacağını bildirdi. İslam'ın açıklaması doğrultusunda ikinci tur şehit ve gazi yakını atamasının Ekim ayının ilk günlerinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Şehit ve gazi yakını olarak kimlerin atanma hakkına sahip olduğu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.