logo yeni

35 BİN ÖĞRETMENİN ALAN KONTENJANLARI NE OLDU?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen3Milli Eğitim Bakanlığı yıl bitmeden gerçekleştireceği 35 bin öğretmen atamasına ilişkin kontenjanları dün gece açıklayacağını belirtmişti. 

TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri neticelenerek kabul edilen torba yasa ile Bakanlığa bu yıl için ilave 35 bin öğretmen ataması izni verilmiş, bunun üzerine, bakanlık tarafından kadro kontenjanlarının dün gece açıklanacağı duyurulmuştu. Öğretmen adayları tüm gece merakla beklemelerine rağmen kontenjanlar dün belli olmadı.

Bakanlık tarafından kontenjanlara ilişkin çalışmaların tamamlandığı ancak, torba kanunun yasalaşma sürecinin beklenmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle kadro kontenjanların açıklanmasının ertelendiği bildirilliyor. Buna göre torba yasa Cumhurbaşkanı tarafından onaylanırsa Resmi Gazetede yayınlanarak yürülüğe girmiş olacak. Bu durumda 35 bin öğretmen kadrosu için kadro kontenjanlarının torba yasanın yayınlanmasını müteakiben açıklanacağı söyleniyor.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.