logo yeni

MÜHENDİS VE VETERİNER HEKİMLER İÇİN 10 BİN KADRO VERİLMESİ İSTENDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

gida-muhendisi2Atama bekleyen ziraat mühendisleri, gıda mühendisleri, su ürünleri mühendisleri ve teknikerleri, veteriner hekimler ve teknikerler için 10 bin kadro talep eden önerge Meclis Başkanlığına verildi.

Burdur milletvekili Ramazan Kerim ÖZKAN Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER’e yönelik olarak hazırladığı önergede şu hususlara yer verdi:

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uzun süredir atama bekleyen ziraat mühendisleri, gıda mühendisleri, su ürünleri mühendisleri ve teknikerleri, veteriner hekimler ve teknikerlerinden oluşan mağdur durumdaki gençlerimizin işsizlik sorunu her geçen gün artmaktadır. Günümüzde sayıları 75 bine ulaşan bu mezunlarımızın isteklerini göz ardı etmemiz mümkün değildir.

2013'te 6 bin atama olacak haberlerini umutla bekleyen mezun gençler kendilerine sadece 499 kadronun ayrılmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır. Bakanlığınız 2006'dan beri 10 bin personel alımı yaptım diyor fakat bunların bir kısmı kurum içinde yer değiştirenler ve

diğer kurumlardan bakanlığınıza geçenlerdir yani bu durum yeni bir istihdam yaratmamıştır.  

Bu işsiz gençlerimizin sayılarını ve taleplerini göz önüne aldığımızda, 2014 yılında bakanlığınız tarafından 10 bin yeni atama için kadro vermeyi uygun bulur musunuz?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.