logo yeni

2014 SONBAHAR DÖNEMİ YDS SINAVI YARIN YAPILIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss3Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ile yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenlerin gireceği Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yarın gerçekleştirilecek. 

Sonbahar dönemi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yarın yapılıyor. Yarınki YDS, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden yapılacak.

ÖSYM adaylardan "https: //ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinecekleri sınava giriş belgesini, sınav günü yanlarında bulundurmalarını, bu belgelerin yazıcıdan dökümünü esnasında belge üzerindeki fotoğrafların görünür olmasına özen göstermelerini ve sınav günü belgenin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını yanlarında bulundurmalarını istiyor.

Ayrıca sınava girebilmek için adayların, sınav günü giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Bu amaçla taşınan,

-Nüfus cüzdanı,

-pasaport,

-Zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir),

-Tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge,

-Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar,

özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.

Saat 9.30'da başlayacak ve 150 dakika sürecek olan sınava yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli veya yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler giriyor.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.