logo yeni

ÖĞRETMEN ATAMALARI 120 BİN OLMALI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen9TBMM'de bir basın toplantısı yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zühal Topçu, öğretmen atamalarının Cumhurbaşkanlığı Seçimi için malzeme yapıldığını belirtti.

Topcu, Meclis'in bir açılıp bir kapanmasının, 28 Ağustos'tan sonra Torba Tasarı'nın yeniden görüşüleceğinin söylenmesinin, Meclis çalışmalarında işin çığırından çıktığının göstergesi olduğunu savundu.

40 bin değil 120 bin olmalı

Zühal Topçu, torba kanunda yer alan öğretmen atamaları kastederek öğretmen atamalarında ihtiyaç analizi yapılıp yapılmadığı sorarak, öğretmen ihtiyacını karşılamak için 40 bin değil, 120 bin öğretmenin gerekli olduğunu ifade ederek, günü kurtarmak yerine, atanamayan öğretmen sorununu çözecek politikalar oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Öğretmen atamaları Cumhurbaşkanlığı seçimine feda edilmiştir.

Topçu açıklamalarına şöyle devam etti: "Vesayetçi zihniyet, Milli Eğitim Bakanlığı'nda da kendini göstermiş ve 'Malum-Sen' dışındaki bütün çalışanlar, artık vesayetin dayanılmaz ağırlığı altındadır. Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarını geciktirmiş, cumhurbaşkanlığı seçimine feda etmiştir. Lise yerleştirme sistemini eline yüzüne bulaştırmış, binlerce öğrenciyi mağdur etmiştir. Müdür atamalarında tek kriter olarak yandaşlığı temel almış, milli eğitimi siyasallaştırmıştır. Eğitimde, bilgi, beceri ve liyakat geri plana itilmiş, bugüne kadarki uygulamalar adalet, ehliyet ve liyakat anlayışını yerle bir etmiştir. Bütün bu beceriksizliğin, partizanlığın hesabı sorulmalı, birileri bunun faturasını ödemelidir. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yaşananların baş sorumlusudur. Derhal istifa etmelidir."

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.