logo yeni

35 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA YENİ FORMÜL

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen8Ağustos ayı içinde torba yasa ile birlikte ataması planlanan ancak Meclisin beklenenden erken tatile girmesi ile yarıda kalan öğretmen atamaları için yeni formüller konuşuluyor.

Daha önce yemin töreni için toplanacak olan Meclis tarafından bir madde ile çıkarılabileceği söylenen 35 bin öğretmen atamasının Meclis'in Cumhurbaşkanın yemin töreninden sonra erken toplantıya çağrılarak halledilebileceği belirtiliyor.

Buna göre Cemil Çiçek’in çağrısıyla TBMM Genel Kurulu, 28 Ağustos’ta “yemin” gündemiyle olağanüstü toplanarak, Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yemin etmesi ve Köşk’e çıkması bekleniyor. Köşk’te çalışmalarına başlayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP milletvekilleri arasından birini, hükümeti kurmak üzere görevlendirmesi ve kabine listesinin açıklanması bekleniyor.

İçtüzük gereğince Meclis Başkanı, yeni Bakanlar Kurulu kurulduğunda Meclis’i toplantıya çağırabiliyor.

Böylece Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni 29 Ağustos veya 1 Eylül’de Bakanlar Kurulu listesinin sunumu, hükümet programı ve güven oylaması süreci için toplantıya çağırması bekleniyor.

İçtüzüğe göre henüz güvenoyu almamış hükümetin talebiyle, torba yasa görüşmeleri için Meclis toplanıp çalışabilecek. Öğretmen kadrolarının da içinde yer aldığı torba yasanın bu arada Meclis’ten geçebileceği böylece 35 bin öğretmen atamasının yasalaşabileceği belirtiliyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.