logo yeni

35 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN YENİ BİR UMUT DOĞDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmenAğustos ayında ataması planlanan 35 bin öğretmenin durumu, torba yasa tasarısının Ekim ayına ertelenmesi ile belirsizliğe girmişti.

Ancak çeşitli platformlarda dile getirilen 35 bin öğretmenin Ağustos ayında atamasının yapılacağına ilişkin sözlerin yerine getirilebilmesi için bir formül uygulanabileceği konuşuluyor.

Meclis’in 1 Ekime kadar tatile girmesi dolayısıyla, sonbahara kalan torba tasarının önemli maddelerinden biri olan 35 bin öğretmen ataması için Ankara’da formül arayışı başlamıştı.

Edinilen bilgilere göre yarım kalan atamaların tamamlanabilmesi adına 28 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanı yemini için özel olarak toplanacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde sorunun çözülebileceği belirtiliyor. 28 Ağustos günü toplanacak olan TBMM'de, içtüzüğün 37 nci maddesine binaen 35 bin öğretmen atama konusunun doğrudan Genel Kurul gündemine alınması ve görüşülmesi bekleniyor.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.