logo yeni

KİMYA ÖĞRETMENLERİNİN KONTENJANLARINA DİĞER BRANŞLAR MI ATANIYOR?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen6Atama bekleyen kimya öğretmenlerinin durumuna yönelik olarak cevaplandırılması gereken sorular, yazılı önerge haline getirilerek Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın yanıtlanması için Melis Başkanlığına sunuldu.

Alan değişikliği ile kimya öğretmenliğine ne kadar geçiş oldu?

İstanbul milletvekili Mahmut TANAL tarafından hazırlanan önergede, ülkemizde yer alan Devlet Okullarında kimya öğretmenliği kadrosunda kaç açık bulunduğu sorusuna yer verilirken, halen okullarda kaç kimya öğretmeni bulunduğu ve bunların ne kadarının branş değişikliği yoluyla kimya öğretmenliği alanına geçtiği de soruldu.

Diğer branşlardan geçiş olduğu doğru mu?

Önergede ayrıca, atama bekleyen binlerce Kimya Öğretmeni bulunduğu halde okullardaki boş kadrolara farklı branş öğretmenlerinin girdiği iddialarının doğru olup olmadığı ve doğru ise bu uygulamanın gerekçesinin belirtilmesi de istendi.

Dersler boş geçiyor iddiası

Tanal önergesinde, ihtiyacı karşılayacak kadar atama yapılmaması sebebiyle liselerdeki kimya derslerinin boş geçtiği iddialarının bulunduğu belirtilerek, Bakanlık tarafından konuya ilişkin herhangi bir önlem alınmasının planlanıp planlanmadığı konusunun da açıklığa kavuşturulmasını  istedi.

Önergede son olarak, atama bekleyen binlerce kimya öğretmeni mevcutken, ücretli öğretmenlik sistemi ile bu öğretmenlerin yasal güvencelerden yoksun ve zor şartlarda çalıştırılmasının eğitim alan öğrencilerin ve dolayısıyla ülkenin geleceğini riske attığı belirtilerek, bu konuda Bakanlık tarafından boş kontenjanlara atama yapılmasının düşünülüp düşünülmediğini soruldu.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.