logo yeni

KPSS YERLEŞTİRMELERİNDE BAZI KADROLARA İLİŞKİN BİLGİLERİN ÖNCEDEN VERİLDİĞİ İDDİASI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss2KPSS yerleştirmelerinden önce bazı bölümlere yapılacak alımlarla ilgili bilgilerin el altından duyurulduğu iddiaları Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getirildi.

Antalya milletvekili Yıldıray SAPAN tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN tarafından cevaplandırılması istemiyle hazırlanan önergede konuya ilişkin olarak yer verilen iddia ve sorular şöyle:

“Eskişehir’de ikamet eden ve KPSS’ye girip, yerleştirilmeyi bekleyen motor meslek lisesi bölümü mezunlarının atanabilecekleri görevler sınırlıdır. TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.) ve Eskişehir Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı gibi kurumlar bu bölüm mezunlarını çalıştırmaktadırlar. Bu kurumların, çalışmak için kabul edeceği KPSS adaylarında, Eskişehir’de ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır.

SORU 1 : TÜLOMSAŞ’a KPSS ile motor meslek lisesi bölümü mezunu personel alımlarında, kaç personelin ne zaman alınacağı, duyuru zamanından önce ve el altından çeşitli adaylara duyurulduğu, farklı illerde ikamet eden adayların ikametlerinin Eskişehir’e almalarını istendiği iddia edilmektedir. Bu iddia doğru mudur? Bu konuda bir soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?

SORU 2 : TÜLOMSAŞ’a motor meslek mezunlarının KPSS ile girebilmesi için, adayların Eskişehir’de en az ne kadar ikamet etmesi gereklidir? Gerekli ikamet süresini artırmak için bir çalışmanız var mıdır?

SORU 3 : Meslek lisesi mezunlarının, KPSS sonrasında, öncelikli olarak Bakanlığınıza bağlı kurumlarda işe yerleştirilmeleri konusunda yapacağınız düzenlemeler var mıdır?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.