logo yeni

BAZI KURUMLARA MÜHENDİS ALIMI MERKEZİ YERLEŞTİRMEYLE YAPILMAYACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

muhendis3Kamu kurum ve kuruluşlarının (B) grubu kadrolarına, adayların KPSS puanlarına ve tercihlerine göre ÖSYM tarafından merkezi olarak yerleştirilmesi uygulaması, bazı kurumların mühendis kadroları için uygulanmayacak.

Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan ve bugün yürürlüğe giren Yönetmelik; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte değişiklik yaptı.

Yönetmeliğe eklenen maddeye göre;

-Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına, ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılmayacak.

-Bu kurumların mühendis kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavdaki başarı sırasına göre ilgili Genel Müdürlüklerce atama yapılacak.

Merkezi yerleştirme uygulamalarının kurum ve kadrolar itibariyle delinmesi,  KPSS ve merkezi yerleştirme uygulamalarından beklenen sonuçların dışına çıkılmasını sağlayacağını ve başka kurum ve kadroların da merkezi yerleştirme uygulaması dışına çıkarılması istek ve beklentisini doğuracağını düşünmekteyiz.

Bugün yürürlüğe giren Yönetmelik

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 8 – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavdaki başarı sırasına göre ilgili Genel Müdürlüklerce atama yapılır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.