logo yeni

YAZILIYI GEÇTİ SÖZLÜYE TAKILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

mulakat2Adli yargı hakim ve savcılığı yazılı sınavında 10 kez başarılı olduğu, buna rağmen her seferinde sözlü sınavda elendiği idda edilen memur adayı ile ilgili konu Meclise’te de gündeme geldi.

İzmir milletvekili Rahmi Aşkın TÜRELİ tarafından önerge haline getirilerek TBMM Başkanlığına sunulan önergede ilginç iddilar ve sorular yer aldı.

Türelinin önergesinde, “Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı yazılı sınavında 10 kez başarılı olmasına rağmen, mülakat sınavlarının tamamında başarısız sayılarak elenen Halil Atlı adlı vatandaşın sınavlara girmeye devam ettiğini, söz konusu vatandaşın geçtiğimiz günlerde girdiği 11. mülakatta, “Almamamıza rağmen neden ısrarla sınava giriyorsun” sorusuna muhatap olduğunu ve kendisine “Künde sanatını anlatınız?”, “Noel babanın yaşadığı antik kent?”, “Pritzker Mimarlık ödülünü alan ilk kadın mimar kimdir?” gibi sorular yöneltildiği iddiasına yer verildiği belirtilirken, konuyla ilgili şu sorular da Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ’ a yöneltildi:

“1-Söz konusu iddialar doğru mudur?

2-Halil Atlı adlı vatandaşımızın yazılı sınavlara kazandığı halde mülakatlarda sürekli elenmesinin sebebi nedir?

3-Mülakat sınavlarında yer aldığı iddia edilen “Künde sanatı”, Noel babanın yaşadığı antik kent” gibi soruların hukuk nosyonuyla ne gibi bir ilgisi bulunmaktadır?

4-Halil Atlı’nın söz konusu sınavı kazanabilmesi için daha kaç kere mülakat sınavlarına girmesi gerekmektedir?

5-Söz konusu komisyonu oluşturan üyeler kimlerdir? Mülakatta yer alan sorular göz önüne alındığında üyelerin mesleki yeterliliklerinin olduğundan söz edilebilir mi?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.