logo yeni

MÜHENDİS, TEKNİKER VE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ ALIMINA HAZIRLIK YAPAN KURUM

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

resmigazeteKamu kurum ve kuruluşlarının bazılarına ait mevcut dolu kadrolarda derece değişikliği, boş kadrolarda ise sınıf unvan ve derece değişikliği yapıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığı, Mili Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Sayıştay Başkanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Genel Müdürlüğüne ait kadrolarda değişlik yapıldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün merkez ve taşra teşkilatlarına ait boş kadrolarda yapılan unvan ve derece değişiklikleri, bu Kurumun Mühendis, Tekniker ve Bilgisayar İşletmeni kadrolarına yeni personel alımına gidebileceğini gösteriyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kadro kararnamesi ile 83 bilgisayar işletmeni, 30 mühendis ve 150 kadar tekniker kadrosunu ilk defa işe gireceklerin atanabileceği derecelere çekmiş durumda. 

Değişiklik yapılan kadroları görmek için tıklayınız ...

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

Karar Sayısı : 2014/6161

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca21/3/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

21/3/2014 TARİHLİ VE 2014/6161 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.