logo yeni

BALIKÇILIK TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLERİNİN SORUNLARINA ÇARE ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

balikcilik-muhendisi2Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi olarak üniversitelerden mezun olanların işe girme konusunda yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışma yapılıp yapılmadığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER’e soruldu.

Soru önergesi veren Milletvekili Ali TORLAK, Balıkçılık Teknolojisi Mühendislerinin sorunları konusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1-Bakanlığınız merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilen Balıkçılık Teknolojileri Mühendislerinin sayısı ayrı ayrı nedir?

2-Bu mühendislerin unvanlarına ve kadrolarına göre dağılımı nedir?

3-Bakanlığınız bünyesinde boş bulunan Balıkçılık Teknolojileri Mühendis kadrosu var mıdır? Var ise sayısı nedir?

4-Boş bulunan bu kadrolara Balıkçılık Teknolojileri Mühendislerinin atanmama gerekçesi nedir?

5-Atama bekleyen Balıkçılık Teknolojileri Mühendislerinin atanmalarıyla ilgili her hangi bir çalışmanız var mıdır? Var ise ne aşamadadır? Balıkçılık Teknolojileri Mühendislerinin bu bekleyişlerine ne zaman son vermeyi düşünüyorsunuz?

6-Su Ürünleri Nakil Belgesi hazırlanmasında Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendislerinin tek yetkili olmasıyla ilgili bir çalışmanız var mıdır? Var ise hangi aşamadadır? Yok ise sektörün daha verimli olması adına böyle bir çalışma başlatmayı düşünüyor musunuz?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.