logo yeni

KARİYER MESLEK SINAVLARINA NE OLDU?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel12Kariyer mesleklere girebilmek amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A grubu sınavlara giren memur adaylarının sıkıntıları artıyor.

Kariyer meslekler için uzun süredir hazırlanan adaylar her gün sınav ilanlarını takip ederlerken, uzun süredir herhangi bir sınav ilanı yayınlanmamasından dolayı dertliler.

2014 yılı Ocak ve Şubat aylarında 10 civarında kariyer meslek sınav ilanı yayınlanırken 26 Şubat tarihinden bu yana yaklaşık 1.5 aylık bir süre geçmesine rağmen halen bir sınav ilanı yayınlanmış bulunmuyor.

Başbakanlığın 2014/2 sayılı genelgesi ile 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinin “Ortak Hükümler” bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendi ve ek 41 inci maddesinde sayılanlar ile kendi özel mevzuatları uyarınca mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle personel alımı için Başbakanlıktan izin alınması zorunluluğu getirilmişti.

KARİYER MESLEK SINAVLARINA GİRECEKLERE KÖTÜ HABER” başlıklı haberimizde Genelgenin yayınlandığı gün bu duruma değinerek, hem bazı kurumların bu genelge sonrası izin almak yerine kariyer meslek personeli alımı planını iptal etmeyi tercih edebileceklerini, hem de Başbakanlığın bazı kurumlara personel alımı için izin vermeyebileceğini belirterek, bu durumun 2014 yılında açılacak kariyer meslek ilanlarını azaltacağını vurgulamıştık.

Kariyer meslek personeli alımlarındaki bu azalmanın dışında, kariyer mesleklere yapılacak alımlar konusunda yeni uygulamalara gidilebileceği, sınav şeklinde değişiklik yapılabileceği söylentileri de bulunuyor.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.