logo yeni

TUVALETE GİTMEK İÇİN RAPOR GEREKİYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

 

Resmi Gazete'de dün yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre sınavda tuvalete gitmek, ilaç ya da tıbbi cihaz kullanmak için 'rapor' gerekecek. KPSS sorularının sızdırılması, sınavdan çıkan adayların soruları yayması ve kopya iddialarına ilişkin geliştirilen önlemler, yönetmelikte yer aldı.

- RAPORU OLANA TUVALET İZNİ: Sınavlarda adaylara tuvalet izni verilmiyor. Yönetmeliğe göre sınav sırasında tuvalet ihtiyacını karşılamak zorunda olan adaylar, bu durumlarını sağlık kurulu raporu ile belgelendirmeleri durumunda tuvalete çıkabilecek.

- YÜZÜK YASAK, ALYANS SERBEST: Sınav güvenliği için işi sıkı tutan ÖSYM, adaylar için aldığı sıkı tedbirleri sınav görevlileri için de uygulayacak. Görevlilerin, yanlarında her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş ve diğer takılar, her türlü plastik, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, her türlü elektronik/mekanik cihaz ve her türlü müsvedde kağıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar ile sınav binalarına girmelerine izin verilmeyecek.

Toplu kopya girişimlerine karşı emniyet birimlerince sınav öncesi, sınav esnası ve sınav sonrasında binaların dış çevresinde, gerektiğinde şüpheli kişi ve araçlar da aranmak suretiyle gerekli önlemler alınacak.

aksam

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.