logo yeni

YABANCI DİL ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen2Almanca, İngilizce ve Fransızca öğretmenlerinin atama konusunda yaşadıkları mağduriyetler Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Mahmut TANAL tarafından verilen soru önergesinde, binlerce mezunu olan Almanca, İngilizce ve Fransızca Öğretmenlerinin atama konusunda yaşadıkları mağduriyetler gündeme getirildi ve Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu sorulara yer verildi:

1- 2002 yılından önerge tarihine kadar, her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere kaç Almanca, İngilizce ve Fransızca Öğretmeninin ataması gerçekleştirilmiştir?

2- Önerge tarihi itibariyle atama bekleyen kaç Almanca, İngilizce ve Fransızca Öğretmenleri vardır?

3- Özel okul, dershane, özel eğitim merkezi vb kurumlarda istihdam edilen Almanca, İngilizce ve Fransızca Öğretmenlerinin sayısı kaçtır?

4- 2014 yılında kaç Almanca, İngilizce ve Fransızca Öğretmeninin ataması gerçekleşecektir? Bakanlık olarak atanacak öğretmen sayısının artırılması düşünülüyor mu? Düşünülüyor ise atanacak öğretmen sayısı ne kadar olacaktır?

5- 2014 Mart ayında öğretmenler için ne kadar atama yapılacaktır? Bu atamada Almanca, İngilizce ve Fransızca Öğretmenleri için ne kadar kontenjan ayılacaktır?

6- Atama bekleyen Almanca, İngilizce ve Fransızca öğretmenleri ve mezun olacak öğrenciler için bakanlık olarak yapılması planlanan çalışma var mıdır? Varsa ne aşamadadır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.