logo yeni

2014 YILINDA İSTİHDAM EDİLECEK GIDA MÜHENDİSİ SAYISI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

gida-muhendisiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde 2014 yılında istihdam edilecek gıda mühendisi sayısına ilişkin verilen soru önergesine cevap verildi.

Mersin milletvekili Mehmet ŞANDIR tarafından verilen soru önergesi ile önergeye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen cevap:

“Değişik tarihlerde basında yer alan beyanatlarınızda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni yapılanmasında “Gıda Mühendisleri’nin sayısının artacağı”, “Alınacak personelin büyük çoğunluğunun Gıda Mühendislerinden oluşacağı”, “Önemli miktarda Gıda Mühendisi alınacağı”, “Bu sene (2013Yılı) alım olacak, en fazla grup, Gıda Mühendisi olacak” şeklinde ifadeleriniz bulunmaktadır.

Bu ifadeleriniz, atama bekleyen gıda mühendisleri için bir söz olarak algılanmış, fakat Bakanlığınızda göreve başlatılan gıda mühendisi sayısının azlığı ilgilileri tarafından hayal kırıklığı ile karşılanmıştır. Buna göre;

SORU 1) Bakanlığınız bünyesinde bulunan Gıda Mühendisi kadro sayısı ne kadardır?

SORU 2) 2014 yılında göreve başlatılması düşünülen Gıda Mühendisi sayısı kaçtır?

SORU 3) 2014 yılında göreve başlatılan Gıda Mühendisi sayısı kaçtır?

SORU 4) Basında yer alan sözlerinizin gerçekleştiğini söyleyebilir misiniz?

CEVAP 1, 2, 3, 4) Bakanlığınız merkez ve taşra teşkilatlarında 2002 yılında toplam 181 Gıda Mühendisi görev yapmakta iken, 2013 yılsonu itibariyle bu sayı toplam 1.505’e yükselmiştir.

2014 Şubat ayı itibariyle ise, 4/B sözleşmeli kadroda alımı yapılan 20 Gıda Mühendisi ile birlikte Bakanlığımız bünyesinde görev yapan Gıda Mühendisi sayısı toplamda 1.525’e ulaşmıştır.

2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bakanlığımıza tahsis edilecek açıktan atama kontenjanı dahilinde KPSS sonucuna göre personel alımı yapılabilecektir.

Ayrıca Bakanlığımızın bağlı ve ilgili kuruluşları tarafından da gıda mühendisi alımı yapılmaktadır.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.