logo yeni

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİM MEZUNLARI NE ZAMAN ATANACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel26İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının Genel İdare Hizmetleri sınıfındaki kadrolarda yer bulamadıkları, bu kadroların diğer personel tarafından ara geçiş kadrosu gibi kullanıldığı gibi hususlarda önerge verildi.

İstanbul milletvekili Mahmut TANAL tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanı Efkan ALA tarafından yanıtlanması istenen önerge metni:

“İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan kişilerin atamaları konusunda yaşanılan sıkıntılar hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.

1- 2002 yılından önerge tarihine kadar Bakanlığınız bünyesinde her yıl ayrı ayrı belirtilerek İktisadi ve İdari Bilimlerden mezun olan ve kadrolu olarak görev yapan personel sayınız kaçtır? Hangi kadrolarda görev yapmaktadırlar?

2- Bakanlığınızda bulunan “Genel İdari Hizmetler” kadrosunda kimler görev yapmaktadır? Bu kişiler ne zaman atanmıştır? Bu kişiler halen görevde midir? Hangi fakültelerden mezun kişiler bu kadroda görev yapmaktadır?

3- Bakanlığınızda “Genel İdari Hizmetler” kadrosuna İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları dışındaki fakülte mezunları tarafından bir ara geçiş kadrosu olarak kullanılmakta mıdır? Genel İdari Hizmetler kadrosundan diğer açılan kadrolara geçiş yapıldığı doğru mudur? 2002 yılından önerge tarihine kadar her yıl ayrı ayrı belirtilerek kimler, ne zaman bu kadrodan diğer boş kadrolara geçiş yapmıştır?

4- Genel İdari Hizmetler kadrosunda başka fakülteden mezun kişilerin atanması ve görevlendirilmesi doğru mudur? Bu konuda bakanlığınızın yaptığı düzenlemeler var mı? Var ise nelerdir?

5- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları için bakanlığınızda açık kadro bulunmakta mıdır? Var ise boş kadro sayısı nedir? Ne zaman atama yapılacaktır?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.