logo yeni

ATANACAK SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİ SAYISI NE KADAR OLACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen4Sosyal Bilgiler öğretmenlerinin atama konusunda yaşadıkları sıkıntılar ve bu nedenle uğradıkları mağduriyetler soru önergesine konu edildi.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Mahmut TANAL tarafından verilen soru önergesinde, binlerce Sosyal Bilgiler Öğretmeninin atama konusunda yaşadıkları mağduriyetlere dikkat çekilerek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından konuya ilişkin olarak aşağıdaki sorulara cevap verilmesi istendi.

1-2002 yılından önerge tarihine kadar, her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere kaç Sosyal Bilgiler Öğretmeninin ataması gerçekleştirilmiştir?

2-Önerge tarihi itibariyle atama bekleyen kaç Sosyal Bilgiler Öğretmenleri vardır?

3-2014 yılında kaç Sosyal Bilgiler Öğretmeninin ataması gerçekleşecektir? Bakanlık olarak atanacak öğretmen sayısının artırılması düşünülüyor mu? Düşünülüyor ise atanacak öğretmen sayısı ne kadar olacaktır?

4-2014 Mart ayında öğretmenler için ne kadar atama yapılacaktır? Bu atamada Sosyal Bilgiler Öğretmenleri için ne kadar kontenjan ayrılacaktır?

5-Bakanlık olarak Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin kadrolarının ayrılması ve ders saatlerinin artırılması düşünülüyor mu? Bakanlık olarak böyle bir çalışmanız yar mı? Varsa bu çalışmanız ne aşamadadır?  

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.