logo yeni

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCISI VE ENGELLİ PERSONEL ALACAK MI?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

teftisOrman ve Su İşleri Bakanlığı, orman işletme şefliği kadrosu, Bakanlık bünyesinde çalışan engelli personel sayısı ve müfettiş yardımcısı alınıp alınmayacağı konularında açıklama yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığına yöneltilen sorular ve cevapları:

SORU: Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde ne kadar orman işletme şefliği kadrosu vardır? Bu kadrolardan ne kadarı boş tutulmaktadır?

CEVAP: Orman Genel Müdürlüğümüzde İşletme Şefliği kadrosu bulunmayıp, Mühendis kadrosunda bulunan personelimiz bu görevi yürütmektedir. 1386 adet işletme şefliğimiz bulunmakta olup, bunlardan 1166 adedi dolu, 220 adedi boştur. 2013 yılında KPSS sonucu Orman İşletme Müdürlüklerine 223 adet Mühendis ataması yapılmış olup, asalet tasdiklerine müteakip İşletme Şefliği görevini yürütmek üzere görevlendirilmeleri yapılacağından, boş İşletme Şefliği kalmayacaktır.

SORU: Orman ve Su işleri Bakanlığı bünyesinde çalışan engelli personel sayısı nedir? Bu personellerin kaçı mevsimlik işçidir? Bakanlığınızda engelli personel istihdam sayısı ne kadar olmalıdır?

CEVAP: Bakanlığım merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. maddesine istinaden ve 4857 sayılı iş Kanununun 30. maddesine istinaden toplam 1994 engelli personel çalışmaktadır. Boş bulunan engelli personel kadrolarına 2014 yılı içerisinde atama yapmak üzere Devlet Personel Başkanlığına talepte bulunulmuştur.

Bağlı kuruluşum Orman Genel Müdürlüğünde 75 engelli personel, mevsimlik yangın işçisi olarak çalışmaktadır. Bu personel büroda masa başı işlerde çalıştırılmaktadır.

SORU: Orman ve Su İşleri Bakanlığı, müfettiş yardımcısı kadrosunda personel alacak mıdır? Alacak ise kaç kişi alınacaktır? Bu kadroda alınacak personelde aranan şartlar nelerdir? Bakanlığınızda lisans eğitimini tamamlamamış olan personellerle ilgili görevde yükselme sınavı yapmayı düşünüyor musunuz?

CEVAP: Bakanlığıma 2013 yılı içerisinde müfettiş yardımcısı alımı yapılmış olup, 2014 yılında alım yapılmayacaktır. Görevde yükselme sınavı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.