logo yeni

AİLE DANIŞMANLARININ ATAMALARI NE OLDU?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

aile-danismaniAile Danışmanlığı Sertifikası alan tüm danışmanların kamu kurumlarına atanacağı veya belediyelerde görev yapacağı, her ailenin bir aile danışmanının olacağı gibi konularda yapılan açıklamaların unutulması, soru önergesine konu edildi.

İstanbul milletvekili Mahmut TANAL tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam SAKARYA tarafından yanıtlanması istemiyle verilen önergede; toplumun çekirdeği, Aile kavramını oluşturan bireylerin bir aya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları ve bu doğrultuda Aile Yasası çerçevesinde gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmetini sunmaya çalışan Psikolog Aile Danışmanlarının istihdamı konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığı belirtilerek aşağıdaki sorulara yanıt verilmesi istendi:

1.Önerge tarihi itibariyle; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Aile Danışmanı olarak boş kadro sayısı ne kadardır? Varsa talep edilen kadro sayısı kaçtır? Talep edilen kadro sayısından kaçı onaylanmıştır?

2- Aile Danışmanlığı Sertifikası alan tüm danışmanların kamu kurumlarına atanması, belediyelerde görev yapması için Bakanlığınızın gerçekleştirmeyi planladığı çalışmaları var mıdır? Var ise nelerdir?

3- Aile Danışmanlığı Sertifikası alan aile danışmanlarının özel kurumlarda devletin aynen rehabilitasyonlar gibi teşvik yöntemleri ile gerekli alanların aktif hale getirilmesi konusunda yapılan veya yapılacak bir takım çalışmalarınız var mı? Var ise çalışmaların son durumu nedir?

4- Aile Hekimleri gibi Aile Danışmanlarının da evlilik, boşanma, şiddet vb. gibi benzer konularla ilgili her türlü eğitimi almış olmasına karşın neden her ailenin de bir aile danışmanı olması gerekliliği zorunlu hale getirilmiyor? Bu konu ile ilgili çalışmalar var mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.