logo yeni

6000 KİŞİNİN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel9Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2013 yılında 6000 personelin atanması konusunda Devlet Personel Başkanlığından talepte bulunulmasına rağmen bu talebin halen onaylanmamış olmasının atama bekleyenlerin mağduriyetine sebep olduğunu ileri süren Milletvekili Haydar AKAR, konuya ilişkin soru önergesi verdi.

Milletvekili Haydar AKAR, soru önergesinde; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2013 yılında (6000) sözleşmeli personel pozisyonu talebi 30.05.2013 tarihinde Devlet Personel Başkanlığına ulaştırılmış ancak bugüne kadar bu talep onaylanmamış ve bu atamayı bekleyen binlerce mezun da hak ettikleri atama taleplerinin yerine getirilmemesi ile mağdur olmuştur.

Söz konusu talep için 30860 esaslı soru önergeme vermiş olduğunuz cevapta 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun çerçevesinde talebin değerlendirilme sürecinin ertelendiği belirtilmiştir.” diyerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1. Değerlendirilmesi ertelenen bu atamalar için herhangi bir tarih belirlenmiş midir? 2013 yılında yapılmayan 6000 personel ataması 2014 yılındaki taleplerle birlikte mi değerlendirilecektir?

2. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2014 yılı için talep edilen personel mevcut mudur? Mevcut ise bu sayı kaçtır? 2013 yılında yapılmayan atamalar da göz önünde bulundurulduğunda bu taleplerin ivedi olarak değerlendirilmesi gündeminizde var mıdır? Toplam kaç kişinin 2014 yılında ataması yapılacaktır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.