logo yeni

İL GÖÇ UZMAN YARDIMCISI (500 KİŞİ) ALIMINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel32İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında görev yapmak üzere istihdam edilecek olan 500 adet İl Göç Uzman Yardımcısının illere dağılımı ve yetiştirilmeleri ile engellilerin uzman yardımcılığına alınıp alınmayacağı konusunda açıklama yapıldı.

İçişleri Bakanı imzası ile yapılan ve bir soru önergesine cevap niteliğinde yapılan açıklamada, konuya ilişkin şu ifadeler yer aldı:

1-11/04/2013 tarih ve 28615 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ile ihdas edilen il göç uzmanı ve il göç uzman yardımcısı kadrolarının illere dağılımına ilişkin cetvellerin vize işlemleri tamamlanmıştır. Diğer taraftan, İl Göç Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavında ilan edilen (500) adet kadronun illere dağılımına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

2-İzmir ilinde görev yapan il göç uzman ve il göç uzman yardımcısı bulunmamaktadır. İl Göç Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavında başarılı olanlar arasından diğer iller ile birlikte İzmir iline de il göç uzman yardımcısı atanacaktır.

3-Alınacak il göç uzman yardımcıları için 21/02/1983 tarih ve 83/6061 sayılı Aday Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde bütün aday memurların, asli memur olabilmeleri için tabi tutuldukları, Devlet Memurlarının ortak vasıfları ile ilgili hususları kapsayan temel eğitim, aday memurların atandığı kurum veya kuruluşu, sınıfı ve görevi ile ilgili olarak yapılan hazırlayıcı eğitim ve aday memurlara kurum veya kuruluşlarındaki görevleri ile ilgili olan staj eğitimi için eğitim programları hazırlıkları devam etmektedir.

4-İI Göç Uzmanlığı Yönetmeliğinin giriş sınavı başvuru şartlarını düzenleyen 5 inci maddesinde yer alan şartları taşıyan adaylar, engelli ayrımı yapılmaksızın il göç uzman yardımcılığı kadrolarına atanabileceklerdir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.