logo yeni

ORMAN MUHAFAZA MEMURLUĞUNA BAYANLAR GİREBİLDİ Mİ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

orman4Orman muhafaza memurluğuna giriş sınavında cinsiyet ayrımcılığı yapılıp yapılmadığı konusu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nde konu edildi.

Orman muhafaza memurluğuna yalnızca erkek personelin girebilmesi mümkünken bu konuda geçen yıl yapılan yönetmelik değişikliği ile kadın personelinde mesleğe girmesine imkan tanınmıştı. Burada yer verilen haberimizde de göreceğiniz gibi, 4 Mayıs 2013 tarihli değişiklik ile kadın personelin orman muhafaza memurluğu önündeki engelleri kaldırılmıştı.

Osmaniye milletvekili Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU verdiği önerge ile 2013 yılında yapılan sınav sonucunda orman muhafaza memurluğuna tek kadın personel alınmasının sebebini sordu.

Türkoğlu’ nun önergesinde; “23 Ağustos 2013 tarihinde yapılan orman muhafaza memuru mülakatında 150 kişi alınmıştır. Yapılan sınav sonucunda 150 kişilik kadroya sadece 1 kadın aday alınmıştır.

Buna göre;

1. Söz konusu sınavda bazı kadın adaylar 83 KPSS puanı ile kadroya giremezken erkek adayların 69 KPSS puamyla mülakatı kazanmaiarı, kadınların kadroya alınmamak amacını taşıdığı iddiaları doğru mudur?” ifadelerine yer verildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.