logo yeni

FORMATÖR ÖĞRETMEN SORUNUNUN ÇÖZÜM ÇALIŞMALARI HANGİ AŞAMADA?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmenMilli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda yürütülen formatör öğretmen uygulaması sorununun çözümüne yönelik yapılan çalışmalar ile Bilgisayar ve Öğrenim Teknolojileri Eğitimi bölümü mezunlarının istihdamı konusu Bakan Nabi AVCI’ya soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Ruhsar DEMİREL, Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde,

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi:

1) Ülkemizde bulunan üniversitelerin Eğitim Fakültelerinde, “Bilgisayar ve Öğrenim Teknolojileri Eğitimi” bölümü bulunanlar hangileridir? Fakültelerden 2003-2013 yılları arasında mezun olan öğrenci sayısının, yıllar itibariyle dağılımı nedir?

2) 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde Bilgisayar ve Öğrenim Teknolojileri Eğitimi bölümü mezunlarından Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak ataması yapılanların yıllar itibariyle sayısı kaçtır?

3) Ülkemizde Bakanlığa bağlı okullarda 2003-2013 yılları arasında görevlendirilen formatör öğretmen sayısının yıllara, görevlendirildikleri kurum/kuruluşlara ve görevlendirilen öğretmenlerin öğrenim gördükleri asıl branşlarına göre dağılımı nedir?

4) Bakanlığa bağlı okullardaki bilişim eğitiminde, asıl branşları farklı olan öğretmenlere verilen 100 saatlik eğitim kursları ile yürütülmeye çalışılan “formatör öğretmen” görevlendirme sorununun çözümüne yönelik Bakanlık tarafından yapılan/yapılması planlanan çalışmalar var mıdır? Varsa nelerdir?

5) Ülkemizde Bakanlığa bağlı okullarda yürütülen ücretli formatör öğretmen uygulamasının, 2003-2013 yılları arasında her bir öğretmen için yıllar itibariyle Bakanlık bütçesine ve ülke ekonomisine getirdiği mali yük ne kadardır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.