logo yeni

İNŞAATI SINAV YERİ OLARAK GÖSTERMİŞLER

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Eskişehir'de KPSS sınavı için Ösym'nin, yıkılan Sabri Kılıçoğlu Anadolu Lisesi'ni sınav yeri olarak göstermesi şaşkınlık yarattı. Yıkılıp yeniden temel atma çalışması sürdürülen okulun, geçici olarak başka semtteki Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi'ne taşındığı belirtildi.

Eskişehir'in Uluönder Mahallesi Nezih Sokak Tepebaşı PTT binası karşısındaki Sabri Kılıçoğlu Anadolu Lisesi, depreme dayanıksız olması nedeniyle bir yıl önce yıkıldı. Okulun öğrencilerine de Batıkent Mahallesi Gündüz Ökçin Caddesi'nde bulunan Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi'nin 2 ve 3'üncü katlardaki sınıflar tahsis edildi. Yıkılan okulun yerine yeni bina yapılması için bu yıl temel atıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (Ösym), Uluönder Mahallesi'nde yıkılan ve temel halindeki inşaat çalışmaları süren Sabri Kılıçoğlu Anadolu Lisesi'ni 23 Eylül 2012 pazar günü yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yeri olarak gösterdi. Ortaöğretim düzeyi KPSS sınavı için çok sayıda adaya sınav yeri olarak yıkılan Eskişehir Sabri Kılıçoğlu Anadolu Lisesi'nin yerinin göstermesi eğitim camiasında şaşkınlık yarattı.

Bazı adaylar sınav yerini görmek için okula gittiklerinde okul yerine bahçede temel aşamasındaki inşaatla karşılaştı. Yıkılan okulun bahçesindeki korkuluklara ise "Okul taşınmıştır. Adres: Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi 2. 3. katı. Ulaşım 23, 54, 16 (Kırmızı) nolu otobüsler. Gündüz Ökçün Caddesi no: 4 Baksan. Tepebaşı Meslek Lisesi yanı" yazısı asıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri sınav yerlerinin Ösym tarafından belirlendiğini söyledi. İsminin yazılmasını istemeyen bir yetkili, "Ösym geçen yıla kadar bu tür sınavlar öncesinde belirlediği okulla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve okul müdürlükleri arar, fiziki durumundan tutun, okuldaki müdürün vekil mi asil mi olduğuna kadar her şeyi sorardı. Sanırız yıkılan okulla ilgili olarak kimseye bir şey sorulmamış. Burada sınava girecek olan adayları sınav günü büyük sürpriz bekleyecek. Adaylar yıkılan okul yerine geçici olarak taşınılan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi'nde sınava girecekler. Bu okul da yıkılan okulun 2-3 kilometre uzaklıkta. Ösym sormayınca böyle oldu. Sorsaydı okulun yıkılmış olduğunu öğrenip burayı sınav yeri olarak belirlemeyecekti" diye konuştu.

haberler

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.